Преглед на новина

Оспорван първи ден на Републиканския шампионат по мотокрос

Първият старт на Републиканския шампионат по мотокрос на мотополигона в село Порой, край Поморие, премина изключително зрелищно за участници и зрители. Месеците, в които нямаше състезания са се отразили положително на пилотите, защото всички показаха много хъс за победа и не щадяха сили дори в свободните тренировки.

В първия ден от надпреварата в повечето класове се проведоха единствено тренировки, като само в клас „МХ” се състоя първият от двата състезателни манша. Юлиан Райчев и Веселин Малинов водиха битка за първото място до предпоследната, 19-та обиколка, но грешка на Малинов го отказа от амбициите му за победа.

Райчев премина през трасето за 20:47:330 мин. и спечели 25 точки за класирането предивтория манш, който ще бъде утре. Малинов даде време 20:50:143 мин., с което си заслужи 22 точки, а трети остана Теодор Гигов - 21:21.876 мин. и 20 точки за подреждането. Повече от 400 привърженици на мотокроса се събраха край трасето, за да наблюдават вълнуващото състезание, в което участие взеха 20 мотоциклетисти.

В останалите класове се проведоха само свободни тренировки. Ето и хората, които дадоха най-добри времена в тях: МХ65 – Ерай Хасан (КТМ) - 2:17:381 мин. МХ85 – Хакан Халми (КТМ) – 1:59:267 мин. MХ1 – Николай Йовчев (Хонда) – 1:49:654 мин. МХ2 – Майкъл Иванов (КТМ) – 1:48:533 мин. Утре са финалите в отделните класове, като официалното откриване ще бъде в 10:50 часа, а закриването и награждаването – към 17:30 часа.

Източник: Radar.bg
Публикувано на: 29.03.2014г.