Преглед на новина

Завърши Гран При България 2014 по мотокрос в Сливен

Седемдесет и пет състезатели участваха в осмия кръг от републиканския шампионат по мотокрос, който се проведе в Сливен.

В клас МХ65 Кристиян Иванов /КТМ/ спечели и двата манша и добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори се нареди Димитър Грозданов /КТМ/, а трети остана друг наш сънародник Ерай Хасан /КТМ/.

В клас МХ85 безспорният лидер Хакан Халми /КТМ/ триумфира, след като беше повече от убедителен и в двата манша. Втори остана Момчил Иванов /КТМ/, а трети - Юлиян Георгиев /КТМ/.

Изключително оспорвана беше надпреварата в клас МХ. Първият манш беше спечелен от Веселин Малинов /Ямаха/, а вторият от Юлиян Райчев /Кавазаки/. В крайното класиране в този клас с актив от 45 точки след двата манша, победител е Веселин Малинов /Ямаха/, втори - Мартин Тодоров /Сузуки/, а трети - Юлиян Райчев /Кавазаки/.

В клас МХ1 зрителите също станаха свидетели на оспорвано състезание. Въпреки проблемите, които имаше с мотора си, Николай Йовчев /Хонда/, успя да спечели надпреварата. В първия манш той остана на 2-ро място, след Тодор Тотев /Хонда/, а във втория Йовчев направи много силно каране и спечели. С актив от 47 точки той е победител в клас МХ1. Втори, трети и четвърти с по 40 точки са Денислав Ангелов /КТМ/, Калоян Илиев /Ямаха/ и Тодор Тотев /Хонда/. В крайното класиране при равен брой точки, определящ за подреждането, е вторият манш.

В клас МХ2 над всички за пореден път беше Майкъл Иванов /КТМ/, който повеждаше още от старта и в първия манш дори направи своебразен рекорд. Още в 3-та обиколка Иванов успя да затвори с една обиколка свой съперник. Майкъл Иванов се намира в изключителна форма и заслужено е лидер във временното класиране. След днешното състезание той добави нови 50 точки към актива си, втори се нареди Любомир Васев /Ямаха/, а трети - Георги Георгиев /Сузуки/.

Отборен победител за кръга стана мото клуб "Панчо рейсинг тим". Следващият кръг от републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе на 26-и октомври на мотополигон "Хасково".

Източник: ClubMX.org
Публикувано на: 29.09.2014г.