Преглед на новина

Отборът на Франция спечели 68-ото издание Мотокроса на нациите

Състезанието бе на пясъчното трасе в Кегумс, Латвия. Освен това, един пилот от френския тим – Дилън Ферандис получи наградата Рики Кармайкъл за най-добър млад пилот. Той, заедно със съотборниците си Готие Полен и Стивън Фросар, както и техния тим мениджър Оливие Робер, получиха по един часовник TAG HEUER.

Втори станаха вече бившите шампиони от Белгия – Джеръми ван Хоребек, Кевин Стрийбос и Жулиен Лиебер. Това е 23-ия подиум з Белгия в последните 25 издания на Мотокроса на нациите. Ретото място на подиума зае отборът на САЩ – Райън Дънги, Илай Томак и Джеръми Мартин.
В първото състезание караха пилотите в класовете MXGP и MX2 руснакът Александър Тонков стана по-богат с 1000 евро, защото взе старта. Победата в надпреварата спечели Полен с Kawasaki и откри актива на французите. След него финишира Дънги с КТМ и Макс Нагъл от тима на Германия с Хонда. Франция поведе във временното класиране, следвани от САЩ и Белгия.
Втория старт бе за MX2 & Open. Този път холшота спечели Стивън Фросар с Kawasaki, но след това битката се разви така, че победата грабна Кевин Стрийбос  със Suzuki, а тимът на Великобритания преживя славни моменти, защото трети бе Дийн Уилсън с Kawasaki, а след бе Томи Съръл със същата машина. Франция запази първото си място, а Великобритания се нареди пред Белгия и САЩ.
Решителното трето състезание бе в класовете MXGP & Open. Чекът за 1000 евро за най-добър стартьор взе германецът Денис Улрих. И тази серия бе спечелена от франузин – отново Полен, който затвърди триумфа на своя отбор. Втори стана Джеръми ван Хоребек с Yamaha, донесъл второто място на Белгия, а трети стана Илай Томак с Honda, кото донесе мястото на подиума за американците. Четвърти бе другият французин - Стивън Фросар, който подсигури триумфа на отбора си.

Така в клас MXGP най-перфектният пилот бе Готие Полен, втори стана Ван Хоребек, а трети бе Александър Тонков. В МХ2 триумфът е за британеца Томи Съръл с 3 т. повече от холандеца Глен Голендърф и Дилън Ферандис, които са съответно втори и трети. В клас първото място отново е френско – на Стивън Фросар, който победи британеца Дийн Уилсън и американецът Илай Томак.

Източник: ClubMX.org
Публикувано на: 30.09.2014г.