Преглед на новина

РШЕ 2010: Янис Павлидис спечели в Добринище, Кокера този път взе среброто

Трети кръг от Републиканския шампионат по Ендуро се проведе този уикенд в Добринище, а организатори бяха местният мотоклуб „Моторел”. Деветима гръцки пилоти взеха участие в едно от най-живописните и интересни състезания за сезона.

Променливото време и обилните превалявания допълнително затрудниха 70-те състезатели от всички класове, щурмували подножието на връх „Безбог". 190 км технично трасе с 6 атрактивни специални теста, изградени в пресъхнал язовир, и стръмните пътеки на Пирин планина за пореден път осигуриха на публиката страхотно Ендуро шоу.

През първия ден състезателите от южната ни съседка показаха сериозна скорост. Янис Павлидис с Husqvarna TE450 спечели всички специални тестове, а плътно зад него в скоростните отсечки бе Пантелис Филоглу с KTM. Единствено Георги Тодоров – Кокера и Мартин Иванов от клуб „Луда работа” успяха да го притеснят, но в преходите гъркът натрупа повече закъснение и се класира след тях.

В клас „АТВ Експерт” първото място грабна Стоян Козаров от „Vromos”, Бургас, а негови подгласници станаха: Красимир Колев от „Екстрийм Тойота Венци”, Габрово и Дончо Цанев, „Офроуд клуб Севтополис”, Казанлък.

През втория състезателен ден – Ендурокросът, Янис Павлидис с Husqvarna TE450 отново беше безапелационен, което му донесе пълния актив от точки и първото място в състезанието. Георги Тодоров – Кокера с КТМ 450 от клуб „Луда работа” и Андон Чулев с BETA 450 от MG Racing си поделиха съответно второто и третото място.

В отборното класиране шампиони този път станаха MG Racing, а двата отбора на "Луда Работа" се наредиха на второ и трето място.

Четвъртият кръг от Ендуро шампионата ще очаква феновете на екстремния мотоциклетен спорт в Несебър на 14 и 15 август. Точно в разгара на лятото морският курорт ще бъде домакин на поредното Ендуро шоу.