Преглед на новина

Български състезатели по мотокрос първи на източно-европейския шампионат в Гърция

Днес (28 март 2010) се проведе първият кръг от Източно-европейския шампионат по мотокрос - Мегалополи, Гърция. В най-малкия клас – 65 сс, златото грабна Валентин Матеев, а в клас 85 сс републиканският шампион от миналата година Майкъл Иванов завърши трети. При големите, в клас МХ2 спечели друг български талант - Николай Колев. В отборното класиране България е на второ място, след домакините от Гърция.
Вторият кръг от Източно-европейския шампионат ще се проведе в Македония на 11 април. Седмица по-рано обаче България е домакин на друго голямо събитие - на 4 април в Севлиево стартира Световния шампионат по мотокрос.