Преглед на новина

Завърши 7-ят кръг от Източноевропейския шампионат по мотокрос

Миналата седмица официално бе даден стартът на Източноевропейския шампионат по мотокрос след дълга лятна пауза. Началото на есенния сезон тази година отново започна от Самоков. Състезанието се проведе на 30.08-31.08 (събота и неделя). Мотополигон „Ридо“ събра 98 състезатели от България, Гърция, Румъния, Македония и др. Тази година отново състезателите предложиха много емоции за всички присъстващи на трасето, а за самите тях много адреналин.

Състезанието отново бе в традиционния си формат: в събота – тренировки и квалификации, и първи манш за клас МХ, а в неделя – официално откриване и състезателни маншове. Шампионатът бе открит от кмета на Община Самоков Владимир Георгиев,  председателя на организационния комитет на Гран при България Румен Петков и председателя на Българската Федерация по Мотоциклетизъм Богдан Николов.

Кристиан Иванов /КТМ/ прибра приза в клас МХ65 с актив от 50 точки. Димитър Грозданов остана втори /КТМ/. Челната тройка затвори Ерай Хасан /КТМ/.

Хакан Халми /КТМ/ открадна победата от Алекс Димитров /КТМ/ и Момчил Иванов /КТМ/ в клас МХ85.

Убедителна победа за Майкъл Иванов /КТМ/ в клас МХ2. Втори остана Любомир Васев /Ямаха/ и Георги Георгиев /Сузуки/ с третото място.

В клас МХ1 в спора за първото място влязоха румънецът Адриан Радута /КТМ/ и македонецът Християн Илиоски /Хонда/. С победата си във втория манш, краен победител в този клас излезе Радута с 47 точки, а Илиоски остана след него с актив от 45 точки. Тодор Тотев /Хонда/  затвори челната тройка, като прибави 38 точки към неговия актив за генералното класиране. Самоковецът Валентин Милушев /Ямаха/ се задоволи със седмото място.

Юлиян Райчев /Кавазаки/ се наложи над Веселин Малинов /Ямаха/ и Теодор Гигов /Кавазаки/ в клас МХ.  В първия манш Райчев остана втори, но след силното му представяне през втория манш, той успя да спечели първото място, като събра 47 точки. Кирил Пенев /Сузуки/ от Самоков остана четвърти и Данчо Станоев /Кавазаки/ също от нашия град се нареди на 19-та позиция.

България стана отборен шампион в Източноевропейския шампионат по мотокрос, следвана от Румъния и Гърция.

Тази седмица трасето край Севлиево – „Горна Росица“, ще приеме 6-тия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос.

Източник: ClubMX.org
Публикувано на: 02.09.2014г.