Преглед на новина

Гран при България 2010: Стефани Лейър печели в първия манш при дамите

След по-малко час премиерът Бойко Борисов ще открие официално Световния шампионат по мотокрос. България е домакин на първия кръг на най-интересните мотоциклетни офроуд серии.

Вчера на мото-полигон „Горна Росица” край Севлиево се състояха квалификациите в класовете МХ1 и МХ2, както и първият манш при жените.

40 дами застанаха на стартовата решетка в първи кръг от световното първенство за жени, а първото място грабна състезателката на КТМ Стефани Лейър. Пилотът на Tekka Suzuki Лариса Папенмайър спечели убедително квалификацията, но нямаше късмет в манша. Блондинката от КТМ беше по-бърза на трасето и изпревари новобранката Киара Фонтанези, която остана на второ място, следвана от Папенмайър на трето. Четвърта се нареди Алши Флиък, а пета Мария Франки – и двете с КТМ. Победителката от гран при на България миналата година Ливиа Ланселот остана на 6-сто място.

Състезателният ден в Севлиево започна още в 8.30 със свободните тренировки при жените, а от 10 ч ще бъде открит чисто нов медицински център. Първият манш от надпреварата в МХ2 стартира в 12.10. Успех на Петър Петров!

Поз. № Състезател Нац. Фед. Мотоциклет Време Об. Най-добро време за обиколка В обик Скорост
1 1 Стефани Лейър ГЕР DMSB KTM 25:39.207 11 2:06.367 4 47.861
2 8 Киара Фонтанези ИТА FMI Yamaha 25:57.667 11 2:08.148 5 47.195
3 2 Лариса Папенмайър ГЕР DMSB Suzuki 26:01.962 11 2:08.523 4 47.058
4 67 Ашли Флиък САЩ AMA Honda 26:03.974 11 2:08.810 1 46.953
5 103 Мария Франки ГЕР DMSB KTM 26:06.376 11 2:08.915 4 46.915
6 114 Ливиа Ланселот ФРА FFM KTM 26:10.963 11 2:09.052 1 46.865
7 44 Натали Кейн АНГ MCUI KTM 26:35.442 11 2:11.465 5 46.005
8 99 Елин Ман ШВЕ SVEMO KTM 27:00.375 11 2:13.380 2 45.344