Преглед на новина

Гран При България 2010 – класиране: КТМ окупира челните места в първия кръг от Световния шампионат

Христос Воскресе! В един от най—светлите християнски празници – Великден, България откри световното първенство по мотокрос, а на зрелищното офроуд шоу станаха свидетели над 20 000 души! В празничната неделна сутрин официален старт на надпреварата в класовете МХ1 и МХ2 даде министър-председателят Бойко Борисов, който преди това се срещна с българската надежда Петър Петров. Борисов награди с почетно отличие германският пилот Пит Байрер, който е за първи път в България след тежкия инцидент в Севлиево с негово участие през 2002 г.

Състезателният ден на мото-полигон „Горна Росица” започна с втория манш при жените, в който победи състезателката на КТМ Стефани Лейър. Чаровната блондинка бе най-добра от дамите на трасето и заслужено грабна златото с пълен актив от 50 точки. Нейни подгласнички на подиума бяха италианката Киара Фортанези (Ямаха) с 42т. и Мария Франке (КТМ-Германия) – 38т.

Състезателите на КТМ окупираха челните места и в класовете МХ1 и МХ2. При 450 сс мотоциклети първи стана Максимилиян Нагл, а при четвърт-литровите – настоящия световен шампион Марвин Маскуин. Българският талант Петър Петров направи много добър втори манш и дръпна 9 позиции напред от 34 до 25 място. В крайното класиране за Гран при България Печето е 28-ми.