Преглед на новина

България поведе класирането на източно-европейския шампионат по мотокрос

Днес в Македония се проведе вторият кръг от източно-европейския шампионат по мотокрос.

27 български състезатели застанаха на старта на трасето в Гевгелия и с отличното си представяне окупираха челните места в класирането. Николай Куманов спечели битката в първия манш в клас МХ1, но заради лека контузия на ръката предпочете да не стартира във втория. В клас МХ2 златото грабна Николай Колев със Suzuki, а среброто бе за друг български състезател Тодор Тотев с Honda. При 85 сс мотоциклети победител стана Майкъл Иванов, а при най-малките Валентин Матеев (KTM) завърши втори в клас 65 сс, следван от Кристиян Петков (KTM).

Така България поведе в класирането по нации на източно европейския шампионат, чийто трети кръг ще се състои в Молдова на 18 април.

Източник: Moto-Zone.bg
Публикувано на: 11.04.2010г.