Преглед на новина

България продължава да води в генералното класиране на източноевропейския шампионат по мотокрос

Вчера се проведе поредният кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос, домакин на който бе Молдова, а България се нареди на трето място в отборното класиране.

При най-малките в клас 65 сс Валентин Матеев грабна бронза, а при 85 сс родната ни надежда Майкъл Иванов отново разкри невероятния си талант и спечели първото място. В клас МХ2-младежи Шевки Шевкиев донесе още едно отличие за България.

Неприятности съпътстваха двамата ни пилоти в клас МХ2 – Николай Колев се контузи и не стартира във втория манш, а Тодор Тотев имаше проблем с мотоциклета. В клас МХ1 на подиума се качи Алекс Гълабов, който спечели третото място. При АТВ-тата Николен Кушев донесе поредната победа за България.

Въпреки третото място от кръга в Молдова, страната ни продължава да води в генералното класиране за източноевропейския шампионат. Четвъртият кръг ще се състои в Гърция в началото на май.

Източник: Moto-Zone.bg
Публикувано на: 19.04.2010г.