Преглед на новина

Валентин Матеев с нова победа в клас 65 сс в Румъния

Вчера в Румъния се проведе 4 кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос, а на старта застанаха близо 20 български състезатели.

В клас 65 сс Валентин Матеев продължава с отличното си представяне в шампионата и отново завоюва първото място, като остави след себе си представителя на домакините Робърт Томпа.

Троянският талант завършил втори в първия манш, но успял да спечели втория.

При по-големите 85 сс мотоциклети Майкъл Иванов се качи на второто място на подиума. Момчето от Троян спечели първия манш с 1 мин 20 секунди пред основния си конкурент Раванидис, но заради нелепа грешка и падане остава втори в четвъртия кръг. Въпреки това Майкъл продължава да води убедително в генералното класиране за източноевропейския шампионат по мотокрос. Бронзът при 85 сс машини е за друг български талант – Георги Георгиев.

Шевки Шевкиев грабна златото в клас МХ2-джуниър, а бронзът бе за Кристиян Ангелов.

В клас МХ2 българите окупираха челната тройка, като първи стана Тодор Тотев, а негови подгласници бяха Шевки Шевкиев и Кристиян Ангелов.

При 450 сс мотоциклети Георги Гочев завоюва среброто за България. Другият ни представител - Николай Куманов нямаше късмет и падане в първия манш му попречи да финишира във втория.

Така след като завоюваха 3 първи, 5 втори и 2 трети места, българските състезатели по мотокрос продължават да водят в отборното класиране зя източноевропейския шампионат.

Източник: Moto-Zone.bg
Публикувано на: 03.05.2010г.